23/9/17

Tredje plass på Galaxe LAN

Vi i Air E-sport stillte med Rocket League laget vårt i årets LAN.

Gutta hadde håpet om en plass blant top 4 i årets LAN, Og gutta leverte utrolig godt.

Det hele skulle starte kl 20.00 på fredag kveld. Desverre så slet Galaxe LAN med nett problemer og Rocket League compen ble utsatt til Lørdag kl 12.00.Gutta starta med og vinne 2-0 I BO3 seire mot Hidn, Og det fortsatte vidre med gode resultater I gruppe spillet. Med 2-0 mot Ice Age sid og Vexur før de gikk på 1-2 tap mot xPaNdaAgiRLx.

Dette betyr at vi kom til 2 plass I puljen og kom til sluttspillet. Her møtte vi Kule Gutter I BO5 og vant 3-0.

I semifinalen så møtte vi BdT og gikk på vårt 2 tap løpete av turneringen.

Dette betyr at vi møter Vexur i bronsefinalen og vinner den.

Gutten kan ta med seg en 3 plass samt 3 billetter til neste års Galaxe LAN.

Vi syntes gutta gjorde en utrolig jobb og vi er stolte over og ha disse guttene I klubben vår.Vi ser frem til i morgen med kamp mot My Dixie Rekt kl 21.00 og Torsdag kl 19.00 mot Doe bpys før høstferien sette inn og det er 3 uker ferie.

Igjen vil vi ønske Rocket League gutta våre med en kjempe bragd i Galaxe LAN 2017